Co týden spral (2 trefy do hnědého a jiné paradoxy)

neděle 14. březen 2010 16:38

Ufff, to byl ale škaredý zážitek. Na pódium vyskočil starší bratr toho chlápka, kterého před dvanácti lety nejprv všichni považovali za blázna, a on zatím donutil tehdejšího premiéra potupně stáhnout kalhoty, když brod byl ještě daleko. Ale počkat, počkat! To není starší bratr, to je on! Nejprv jsem ho nepoznal, není už tak rozcuchaný a má elegantnější brýle. Vida, a já myslel, že už dávno neexistuje, tak jako už dávno neexistují další bizarní figury z oné éry – a on přeci existuje a zatápí nám jako dřív.

Respektive, teď tady čtu, že už asi dozatápěl. Postěžoval si, že se prý na ministerstvu mezi těmi homosexuály bojí na chodbě ohnout pro tužku spadlou na zem, a oni ho teď likvidují. Já vám něco povím, každý, kdo dokáže vystřihnout svižnou formulaci, má u mě bod. A hlavně, každý, kdo odpálí nějakou nálož pod svatými tabu politické korektnosti, má u mě sto bodů. „Call a spade a spade,“ v tom je záruka holé příčetnosti. Je to problém sémantický, a potažmo existenciální. PC je zhoubou západního světa. Zanedlouho bude Západ metabolicky alternativní. (mrtvý). To už víme dávno. Tak si aspoň cestu na hřbitov co nejvíc zpestřeme a při každé příležitosti vytočme všechny politické korekčníky, kteří glajchšaltují naši verbální komunikaci.

 

A hele, stejné téma se vynořuje i odjinud. Ministranti v katolických kostelech se pro změnu bojí ohnout pro misál spadlý na zem. Mnozí radí církvi, aby zrušila celibát, pak se kněží nebudou ukájet na mladých chlapcích. To se mi líbí, mám rád dobré nápady. A přidávám i svůj. Kde se ještě udály podobné nepravosti? Ano, zrušte také celibát skautským vedoucím či vychovatelům v chlapeckých internátech! Cože? Že žádný celibát nemají? Ooops, tak to se nám to nějak zamotalo. Takže znovu a jinak. Zrušte celibát katolických kněží a oni pak budou souložit s manželkami. Aha, takže homosexuála lze převychovat na heterosexuála? Vždyť právě tento názor všichni poličtí korekčníci důrazně odmítají jako dávno překonaný! Tak to zkusíme ještě jinak. Kněží zřejmě žádnými homosexuály nejsou a zneužívají chlapce jenom z nouze jako náhradní řešení, nemajíce k souloži žádných žen. Ale jak by neměli? Cožpak zde nemáme už dvě stě let profláknuté téma tzv. farních hospodyň? Proč by šukali chlapečky, když mají na faře hospodyni? Zdá se zkrátka, že někteří diskutéři v této debatě mají v makovicích trochu zmatek. (Já bych si dovolil navrhnout jednodušší vysvětlení: jestli ono to nakonec nebude tak, že prostě každý člověk se někdy dopustí špatných věcí.)

 

Invaze do Iráku byla chybnou válkou s chybnými cíli. Mimo jiné se Američané fatálně zmýlili v tom, že demokracii lze exportovat do úplně odlišných kultur, než je naše. S tím už souhlasí prakticky každý, včetně mnoha strůjců invaze. Ale něco tady nehraje. Poslouchal jsem minulý týden rozličné relace o iráckých volbách. Fundamentalisté se pochopitelně rozhodli je zmařit. Kdo půjde volit, na toho hodíme bombu – takto chodili lidem vyhrožovat od domu k domu. Nemálo bomb také v celé zemi odpálili. Ale zprávy přicházely jaksi podivné. Lidé byli tak odhodlání jít volit, že nedbali na bomby a po celé zemi stály celé rodiny ve frontách před volebními místnostmi. Účast byla ohromující. Tak se mi zdá, jestli se jim ta jejich demokracie nepovedla líp než nám. Mně tedy kdyby někdo hrozil bombou, utekl bych na vrchol Praděda a tam volby přečkal.

 

Byl jsem u Švestky na Kinterovi. Dobré. Jestli zrovna nemáte cestu někudy okolo, tak být vámi bych se zas až tak úplně nepřetrhnul, abych se tam extra vypravil, ale jinak doporučuji. Ten mluvící pan havran je boží. (To je ale fundovaná recenze, že?) A v jazzdocku hrál Steve Bernstein a Sex Mob. Ten alťák, Briggan Kraus, by vytroubil deset Johnů Zornů s povrchu zemského. Tak tolik o tom, co spral minulý týden.

Jiří Pila

Jiří Pila

Jiří Pila

entrtejnment o lásce, pitomcích, gaunerech, Bohu, čertech a andělech, dávačkách a nedávačkách, ujetý muzice a tápání ve tmách (uh... samá zbožná přání... stejně to obvykle skončí u politiky)

ctitel Slova, často mlčící a často se neudrživší cosi podotknout

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora